Haber

CHP’de değişim zamanı! Özgür Özel, Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü söyledi ve duyurdu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, 38. Olağan Kurultayı’nın ikinci gününde yapılan Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimlerinde oyunu kullandıktan sonra açıklama yaptı.

‘BÜTÜN TÜRKİYE GÖRDÜ’

Oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özel, CHP’nin kongre sürecinde tüm Türkiye’ye örnek olacak bir demokrasi şöleni yaşadığını belirtti. “Dün bütün Türkiye, demokratik bir yarışla, çok taraflı bir yarışla liderin değiştirilebileceğini gördü. Bu; CHP Türkiye ve demokrasi için çok önemli bir göstergeydi. Bugün partiyi yönetecek kadroların, Disiplin Kurulunun ve Parti Meclisinin açık listeyle seçildiği, isteyenin aday olabileceği, delegelerimizin özgür iradesiyle karar verdiği bir seçim yaşadık. Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki bu parti içi demokrasinin tüm Türkiye’ye örnek olmasını umuyoruz. Gelecekte de parti içi demokrasiyi artırmaya ve Türkiye’ye örnek olmaya devam edeceğiz. Bu demokrasi şöleninde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. “Cumhuriyet Halk Partisi’nin olması iyi, Cumhuriyetin olması iyi, demokrasinin olması iyi.”dedi.

“KILIÇDAROĞLU İLE TELEFONDA KONUŞTUK”

Özel, “Kemal Bey’le görüştünüz mü?” Soruya şu şekilde cevap verdi:
“Telefonda konuştuk, önümüzdeki günlerde seçimden sonra partimize yakışır şekilde tüm Türkiye’nin gözü önünde devir teslim törenini hep birlikte gerçekleştireceğiz.”o cevapladı.

babadagajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu