Haber

Yaz tatili uzatılacak mı? Yaz tatili ne zaman ve hangi ayda bitecek? Okullar ne zaman açılacak?

Yaz tatili uzatılacak mı? Sorusu, okulların açılmasına kısa süre kala öğrenci ve velilerin merak ettiği açıklamalar arasında yer alıyor. Haziran ayında okulların kapanmasıyla yaz tatili başladı. 19 milyon ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi yaz tatilinin tadını çıkarırken, gözler okulların açılış tarihinde. Peki yaz tatili uzatılacak mı? Yaz tatili ne zaman ve hangi ayda bitecek? Okullar ne zaman açılacak?

YAZ TATİLİ UZATILACAK MI?

Milli Eğitim Bakanlığı – MEB’in 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Çalışma Takvimi’nin ardından okulların açılacağı tarih belli oldu. Buna göre; Okullar 11 Eylül’de açılacak ve yeni eğitim-öğretim yılı başlayacak. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıkladığı takvime göre yaz tatilinde uzatma yapılmayacak.

2024’TE OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Okulların ilk yarıyılı 11 Eylül 2023’te başlayacak, ilk yarıyıl tatili ise 13-17 Kasım tarihleri ​​arasında yapılacak. Yarıyıl tatili tarihleri ​​22 Ocak – 2 Şubat tarihleri ​​arasında olacaktır. 5 Şubat’ta ders zili tekrar çalacak ve ikinci dönem başlayacaktır. İkinci devrenin ara tatili 8-12 Nisan tarihleri ​​arasında yapılacak. 14 Haziran 2023 tarihinde karneler alınacak ve yaz tatili başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu