Haber

Özel Savcı Durham, FBI’ın Trump-Rusya soruşturmasını ‘ciddi şekilde yetersiz’ buldu

Rus hükümetinin 2016 ABD başkanlık seçimleri Donald TrumpLehine tezlerin soruşturulmasını incelemek üzere 2019 yılında özel yetkili savcı olarak atanan John Durham.

Durham ‘2016 Cumhurbaşkanlığı Kampanyaları Kapsamında İstihbarat Faaliyetlerine İlişkin Konu ve Soruşturmalara İlişkin Rapor’başlıklı 316 sayfaRaporunda, soruşturmanın başlatıldığı dönemde idarenin elinde gerçek bir delil bulunmadığını belirtti.

Savcı Durham, FBI’ın “yasalara sıkı sıkıya bağlı kalma konusundaki önemli görevini yerine getirmediğini” belirtti. Rapora göre FBI’ın soruşturması tarafsızlık ve dürüstlük ilkelerine uymadı; Yetkililerin “siyasi muhaliflerden gelen bilgilere güvenmeye aşırı istekli” olduğu belirtildi.

Durham’ın raporuna göre, FBI’ın ‘ Russiagate soruşturması’“Cidden yetersizdi ve” ham, analiz edilmemiş ve doğrulanmamış istihbarata “dayanıyordu.

John Durham’ın raporunun yayınlanmasına cevaben eski ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımla paylaşımlarda bulundu. Yani şu anda Amerika’nın büyüklüğünü görmek istemeyenler tarafından kandırıldığı gibi Amerikan halkı da kandırıldı.”açıklamalarda bulundu.

yesilyurthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu