Haber

Mansur Yavaş, terör lideri Abdullah Öcalan’a ‘Apo Bey’ dedi

ensonhaber.com

Türkiye’nin tarihi seçimleri için nefesler tutuldu.

Seçimlere 3 yıl kala siyaset arenası hareketlendi..

Terörle arasına mesafe koyamayan HDP ve diğer bileşenlerinin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday göstermeyerek Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı altılı masaya sevindirdi.

Çeşitli illerde mitingler düzenleyen HDP, Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi için çalışmalarını sürdürürken, Kandil’den de destek açıklamaları geliyor.

PKK’nın sözde yürütme kanadından yapılan açıklamalarda Kılıçdaroğlu’nun adaylığında birleşmeye davet edilirken HDP, Selahattin Demirtaş ve Abdullah Öcalan’ın özgürlük beklentisiyle Kılıçdaroğlu’nu yeni Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyor. .

Millet İttifakı da meydanlarda, sokaklarda düzenlediği etkinliklerle vaatlerini ve projelerini açıklayarak karşı tarafı eleştiriyor.

Habertürk canlı yayınına katılan Ankara Büyükşehir Belediyesi Mansur Yavaş, Millet İttifakı’nın yaptığı açıklamaların Millet İttifakı’nı hedef aldığını söyledi.

“Apo efendim” dedi

HDP yöneticilerinin, aralarında Kandil’le bağlantılı kişilerin olduğunu, Öcalan’ın oy almak için içeriden ihraç edileceğini söylediğini belirten Yavaş, şöyle konuştu: “Apo Bey”söz konusu:

Şimdi birileri İmralı’ya gitti. Bir politikacı herkesin desteğini ister. Kanımca HDP yöneticileri arasında Kandil ile temas halinde olanlar var.

Bunu kendi tabanlarından oy almak için yapıyorlar. Apo Bey çıkacak.

Kandil’de yapılan açıklamalar millet ittifakına zarar veriyor değil mi? O halde bu açıklamaları neden yapıyor diye düşünmek gerekiyor. Sokaktaki çocuk bile bu açıklamaların Millet İttifakına yönelik olduğunu gösteriyor.

kusadasiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu