Haber

CHP Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, öğrencilerin barınma sorunlarına yönelik kira desteği çağrısında bulundu.

CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, üniversite öğrencilerinin barınma sorununa ilişkin hükümete seslendi; “KYK ve üniversite yurtlarına kayıt yaptıramayan öğrencilere kira desteğini duyurun. Gençlerimizi ve 18-20 yaş arası çocuklarımızı mağdur etmeyin.”

CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Oğuz Kaan Salıcı, üniversitede kayıt döneminin başlamasıyla birlikte öğrencilerin ortaya çıkan barınma sorununun çözümü için hükümete çağrıda bulunarak, “KYK veya üniversite yurtlarına kayıt yaptıramayan öğrencilere kira desteği duyurusunu yapın. ” Salıcı, yazılı açıklamasında şunları söyledi:

KYK YURTLARINDA KAPASİTE YETERSİZ : KYK yurtlarının kapasitesi yetersiz, özel yurtların fiyatları ise pahalı. Maddi imkanı olmayan gençler denetimsiz vakıfların yurtlarına mahkum ediliyor. Yoksulluğu istismar eden zihniyet, sübvansiyonlu fiyatlar sayesinde kendi inanç yorumlarını gençlere dayatıyor.

POPÜLİST BELEDİYELER YARDIMA GELİYOR: Belediyelerimiz, popülist büyükşehir belediyelerimiz, uygun fiyatlı ve konforlu olanaklarla gençlerin ve ailelerin imdadına yetişmeye çalışıyor. Bu değerli fedakarlıkları tebrik ediyorum.

KİRALAMAYA GÖRE AÇIKLAYIN: Hükümete çağrımı yineliyorum. KYK ve üniversite yurtlarına kayıt yaptıramayan öğrencilerin kiralama esaslarını açıklayınız. 18-20 yaş arası gençlerimizi ve çocuklarımızı mağdur etmeyin. Kiralar pahalı ama barınma her öğrencinin hakkı. Eğitimin olmazsa olmazı bu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu